Vooraankondiging Week van de Opvoeding

31 maart 2009

Evenementen en opvoedingsquiz

Overal in Vlaanderen worden ook evenementen voor ouders en opvoedingsverantwoordelijken georganiseerd.  Wat er allemaal op het programma staat, kan vanaf 8 mei opgezocht worden via de evenementenkalender: www.kindengezin.be/weekvandeopvoeding.

Op deze webpagina kunnen ouders en opvoedingsverantwoordelijken ook terecht om hun kennis over opvoeden te testen aan de hand van concrete situaties. Enkel voorbeelden:


Terwijl je in de woonkamer aan het opruimen bent, bewerkt je 5-jarige zoon de hagelwitte keukenmuur met blauwe viltstiften. Hoe reageer je?

Je 7-jarige dochter heeft het elke keer moeilijk wanneer ze na het weekend bij je ex-partner afscheid moet nemen. Hoe reageer je?

Je dochter van 15 is verliefd en begint een relatie met een jongen van 26 jaar. Hoe reageer je?


Op 8 mei organiseert het Vlaams Expertisecentrum Opvoedingsondersteuning een expertenmeeting over het belang en de noodzaak van positief opvoeden en opvoedingsondersteuning. Deze opvoedingsdeskundigen bevestigden reeds hun deelname:

Dirk Deboutte

Dirk De Wachter

Walter Hellinckx

Karla Van Leeuwen

Bruno Vanobbergen.

Tim Pauwels modereert het debat. Een uitnodiging voor de pers met concrete informatie volgt midden april.


Initiatiefnemers

De Week van de Opvoeding is een initiatief van de Gezinsbond, het magazine Klasse, de agentschappen Jongerenwelzijn en Kind en Gezin, de provinciale steunpunten opvoedingsondersteuning en de Vlaamse Gemeenschapscommissie. De coördinatie is in handen van het Vlaams Expertisecentrum Opvoedingsondersteuning, dat als opdracht heeft kennis en knowhow inzake opvoeden en opvoedingsondersteuning te verzamelen, verrijken en verspreiden.


Contactpersonen

Vlaams Expertisecentrum Opvoedingsondersteuning : Nele Travers, nele.travers@kindengezin.be, tel.  02 533 13 43

Kind en Gezin, Leen Du Bois, leen.dubois@kindengezin.be, tel.  02 533 14 24

Jongerenwelzijn, Steven Strynckx, steven.strynckx@jongerenwelzijn.be, tel. 02 553 34 23

Gezinsbond, Hilde Timmermans hilde.timmermans@gezinsbond.be  tel . 02/507 88 74 en Helga Basteleurs pr@gezinsbond.be  tel . 02/507 88 of 0478/36 54 73

Klasse, Michel Van Laere, michel.van.laere@pandora.be,

Provinciaal Steunpunt West-Vlaanderen, Veerle Verbeke, veerle.verbeke@west-vlaanderen.be, tel. 050 40 33 44

Provinciaal Steunpunt Oost-Vlaanderen, Katrien Decanck, opvoedingsondersteuning@oost-vlaanderen.be, tel. 09 267 75 57

Provinciaal Steunpunt Antwerpen, Dirk Van Noten, dirk.vannoten@welzijn.provant.be, tel. 03 240 61 67

Provinciaal Steunpunt Vlaams-Brbant, Myriam Philips, myriam.philips@vlaamsbrabant.be, en kabinet.swinnen @vlaamsbrabant.be tel. 016-26 70 58

Provinciaal Steunpunt Limburg, Katrijn Kelchtermans, opvoedingsondersteuning@limburg.be, tel. 011 23 82 21 en Nathalie Princen, Adviseur & communicatieverantwoordelijke gedeputeerde Erika Thijs,Universiteitslaan 1 ,3500 Hasselt ,tel. 011 23 70 46 ,fax  011 23 70 49 ,nprincen@raadlimburg.be

Vlaamse Gemeenschapscommissie, Antoinette Huysmans, antoinette.huysmans@vgc.be, tel. 02 548 11 13