Lokale teams

Elk lokaal team:

  • Bestaat uit meerdere gemeenten, met uitzondering van de grootsteden
  • Brengt een aanbod op maat, aangepast aan de lokale situatie in een gemeente of stad en de noden van elk gezin
  • Werkt nauw samen met lokale partners (lokale overheid, Huis van het Kind, Kinderopvang). Samen met alle partners wil elk team alle (aanstaande) ouders en gezinnen ondersteunen en kansen geven.
Elk lokaal team is multidisciplinair samengesteld. Aanstaande ouders en gezinnen met kinderen tussen 0 en 3 jaar kunnen terecht bij een:
Verpleegkundige Biedt voornamelijk preventieve medische ondersteuning
Gezinsondersteuner Legt verbinding met kwetsbare gezinnen met kinderen vanuit de eigen ervaringsdeskundigheid, brengt gezinnen in contact met collega’s en partners
Sociaal werker Versterkt de maatschappelijke participatie van kinderen en ouders in kwetsbare gezinnen
Psychopedagoog Ondersteunt gezinnen met thema’s zoals ouderschap en opvoedingsondersteuning, van basisondersteuning tot hulp bij verontrusting
 
Partners en voorzieningen kunnen rekenen op de steun van een:

  • een intersectorale medewerker
    • Werkt samen met lokale partners (vb. Huizen van het Kind, OCMW) die werkzaam zijn op het vlak van jeugdhulp, welzijn, gezondheid, onderwijs, cultuur, … aan een geïntegreerd, lokaal gezinsbeleid om gezinnen maximaal te ondersteunen in hun ontwikkeling
    • Maakt samen met de lokale partners afspraken over samenwerking, wisselt expertise uit en stemt het lokaal dienstverleningsaanbod af
    • Ondersteunt en adviseert lokale besturen
    • Vertegenwoordigt Kind en Gezin in intersectoraal overleg
    • Voorbeeld van verantwoordelijkheden: zorgt ervoor dat Kind en Gezin nauw en kwalitatief samenwerkt met de partners van Huizen van het Kind, de Buurtgerichte netwerken, kinderopvang, integrale jeugdhulp, …

  • een relatiebeheerder
    • Aanspreekpunt voor alle voorzieningen die door Kind en Gezin erkend en vergund worden (vb. kinderopvang, CKG, Huis van het Kind, inloopteam, …)
    • Informeert, ondersteunt of bemiddelt bij een vraag of behoefte van een individuele voorziening (vb. eerstelijnsinfo geven aan een startende voorziening)
    • Brengt voorzieningen in contact met de juiste ondersteuningspartners
    • Organiseert lokale en regionale infomomenten voor voorzieningen
    • Ondersteunt en begeleidt artsen in de consultatiebureaus
    • Werkt nauw samen met het Geïntegreerd dossierbeheer van Kind en Gezin: geïntegreerd dossierbeheer volgt de individuele dossiers van voorzieningen administratief op. Ze zijn verantwoordelijk en bereikbaar voor vragen rond regelgeving, administratie, …
    • Voorbeeld van verantwoordelijkheden: verwijst kinderdagverblijf naar juiste instanties bij vragen rond inclusie in de kinderopvang
Elk lokaal team krijgt ook de ondersteuning van een administratief medewerker om een vlotte werking van het team te garanderen. 

Belangrijk!
De consultatiebureau-arts is ook deel van het consultatiebureauteam en werkt als zelfstandige arts nauw samen met het lokale team van Kind en Gezin. Zo geven de artsen mee vorm aan het lokale, multidisciplinaire aanbod.

Lokale teams

Gemeenten die tot dit lokaal team behoren

Wil je contact opnemen?

Antwerpen

Antwerpen Centrum

Centrum (postcodes 2000 en 2018)

antwerpen.centrum@kindengezin.be

Antwerpen Deurne

Deurne (postcode 2100)

antwerpen.deurne@kindengezin.be

Antwerpen Noord

Antwerpen (postcode 2060)

antwerpen.noord@kindengezin.be

Antwerpen Noordrand

Schelde (postcodes 2030 en 2040), Merksem, Ekeren

antwerpen.noordrand@kindengezin.be

Berchem Borgerhout

Borgerhout, Berchem

berchem.borgerhout@kindengezin.be

Hoboken Wilrijk

Hoboken, Wilrijk

hoboken.wilrijk@kindengezin.be

Kiel Linkeroever

Kiel-Linkeroever (postcodes 2020 en 2050)

kiel.linkeroever@kindengezin.be

Mechelen

Mechelen, Sint-Katelijne-Waver

mechelen@kindengezin.be

Middenkempen

Lille, Kasterlee, Vorselaar, Grobbendonk, Herenthout, Herentals, Olen

middenkempen@kindengezin.be

Mol

Arendonk, Retie, Dessel, Mol, Balen

mol@kindengezin.be

Neteland

Ranst, Duffel, Lier, Nijlen, Berlaar, Heist-op-den-Berg, Putte, Bonheiden

neteland@kindengezin.be

Noorderkempen

Essen, Wuustwezel, Kalmthout, Stabroek, Kapellen, Brasschaat

noorderkempen@kindengezin.be

Rivierenland

Bornem, Hemiksem, Schelle, Niel, Aartselaar, Boom, Rumst, Puurs-Sint-Amands, Willebroek

rivierenland@kindengezin.be

Turnhout

Hoogstraten, Baarle-hertog, Ravels, Rijkevorsel, Merksplas, Beerse, Vosselaar, Turnhout, Oud-Turnhout

turnhout@kindengezin.be

Voorkempen

Brecht, Malle, Schoten, Wijnegem, Schilde, Zoersel, Zandhoven

voorkempen@kindengezin.be

Zuid Oost Rand Antwerpen

Wommelgem, Mortsel, Borsbeek, Boechout, Edegem, Hove, Kontich, Lint

zuid.oost.rand.antwerpen@kindengezin.be

Zuiderkempen

Geel, Westerlo, Hulshout, Laakdal, Meerhout, Herselt

zuiderkempen@kindengezin.be

Brussel

Brussel-Noord

Brussel (1020,1120), Anderlecht, Sint-Jans-Molenbeek, Koekelberg, Sint-Agatha-Berchem, Ganshoren Jette

brussel-noord@kindengezin.be

Brussel-Zuid

Brussel (1000, 1130), Schaarbeek, Etterbeek, Elsene, Sint-Gillis, Evere, Sint-Pieters-Woluwe, Oudergem, Watermaal-Bosvoorde, Ukkel, Vorst, Sint-Lambrechts-Woluwe, Sint-Joost-ten-Node

brussel-zuid@kindengezin.be

Limburg

Maasland

Kinrooi, Maaseik, Dilsen-Stokkem, Maasmechelen, Lanaken

maasland@kindengezin.be

Haspengouw

Nieuwerkerken, Sint-Truiden, Gingelom, Wellen, Borgloon, Heers, Kortessem, Hoeselt, Tongeren, Herstappe, Bilzen, Riemst, Voeren

haspengouw@kindengezin.be

Hasselt

Herk-de-Stad, Hasselt, Alken, Zonhoven, Diepenbeek

hasselt@kindengezin.be

Midden-Limburg

Oudsbergen (Meeuwen-Gruitrode, Opglabbeek), As, Genk, Zutendaal

midden-limburg@kindengezin.be

Midwest-Limburg

Halen, Lummen, Heusden-Zolder, Houthalen-Helchteren

midwest-limburg@kindengezin.be

Noord-Limburg

Lommel, Hechtel-Eksel, Pelt (Overpelt, Neerpelt), Hamont-Achel, Peer, Bocholt, Bree

noord-limburg@kindengezin.be

West-Limburg

Tessenderlo, Ham, Leopoldsburg, Beringen

west-limburg@kindengezin.be

Oost-Vlaanderen

Aalst

Lede, Erpe-Mere, Aalst, Haaltert, Denderleeuw

aalst@kindengezin.be

Dender

Berlare, Zele, Hamme, Dendermonde, Lebbeke, Buggenhout

dender@kindengezin.be

Gent Noord-Oost

Wijken in Gent: Macharius, Heirnis, Kanaaldorpen en -zone, Dampoort, Moscou, Vogelhoek, Oost-Gentbrugge, Gemeenten:

Oostakker, Sint-Amandsberg, Gentbrugge, Ledeberg

gent.noord-oost@kindengezin.be

Gent West

Wijken in Gent: Binnenstad, Sluizeken, Tolhuis, Ham, Bloemekenswijk, Muide, Meulenstede, Afrikalaan, Gemeenten: Wondelgem, Mariakerke, Drongen

gent.west@kindengezin.be

Gent Zuid

Wijken in Gent: Brugse Poort, Rooigem, Watersportbaan, Ekkergem, Elisabethbegijnhof, Papegaaistraat, Rabot, Nieuw-Gent, UZ, Stationsbuurt-Zuid, Stationsbuurt-Noord, Blaisantvest

Gemeenten: Zwijnaarde, Sint-Denijs-Westrem

gent.zuid@kindengezin.be

Meetjesland

Maldegem, Sint-Laureins, Assenede, Eeklo, Kaprijke, Zelzate, Evergem, Lievegem (Waarschoot, Zomergem, Lovendegem), Aalter (Knesselare, Aalter)

meetjesland@kindengezin.be

Ninove Zottegem

Oosterzele, Sint-Lievens-Houtem, Zottegem, Herzele, Ninove, Brakel, Lierde, Geraardsbergen

ninove.zottegem@kindengezin.be

Noord-Oost Waasland

Stekene, Sint-Gillis-Waas, Beveren, Kruibeke, Zwijndrecht

noord-oost.waasland@kindengezin.be

Schelde

Wachtebeke, Lochristi, Destelbergen, Laarne, Merelbeke, Melle, Wetteren, Wichelen

schelde@kindengezin.be

Scheldeleie

Deinze (Nevele, Deinze), Sint-Martens-Latem, De Pinte, Zulte, Nazareth, Gavere, Kruisem (Kruishoutem, Zingem), Zwalm, Wortegem-Petegem, Oudenaarde, Horebeke, Kluisbergen, Maarkedal, Ronse

scheldeleie@kindengezin.be

Zuid-West Waasland

Moerbeke, Sint-Niklaas, Temse, Lokeren, Waasmunster

zuid-west.waasland@kindengezin.be

Vlaams-Brabant

Demer-Dijle

Boortmeerbeek, Keerbergen, Haacht, Tremelo, Begijnendijk, Rotselaar, Aarschot, Scherpenheuvel-Zichem, Diest, Holsbeek, Tielt-Winge, Bekkevoort

demer-dijle@kindengezin.be

Hoppestreek

Opwijk, Merchtem, Asse, Affligem, Liedekerke

hoppestreek@kindengezin.be

Leuven

Leuven

leuven@kindengezin.be

Meise

Londerzeel, Kapellen-op-den-Bos, Grimbergen, Meise, Wemmel

meise@kindengezin.be

Pajottenland

Roosdaal, Ternat, Dilbeek, Gooik, Lennik, Bever, Galmaarden, Herne, Pepingen

pajottenland@kindengezin.be

Tienen

Boutersem, Tienen, Hoegaarden, Glabbeek, Kortenaken, Geetbets, Linter, Zoutleeuw, Landen

tienen@kindengezin.be

Vilvoorde

Zemst, Vilvoorde, Machelen, Steenokkerzeel, Kampenhout

vilvoorde@kindengezin.be

Zennevallei

Halle, Sint-Pieters-Leeuw, Drogenbos, Beersel, Linkebeke, Sint-Genesius-Rode

zennevallei@kindengezin.be

Zoniën

Zaventem, Overijse, Hoeilaart, Tervuren, Kraainem, Wezenbeek-Oppem

zonien@kindengezin.be

Zuid-Leuven

Kortenberg, Herent, Bertem, Huldenberg, Oud-Heverlee, Bierbeek, Lubbeek

 zuid-leuven@kindengezin.be

West-Vlaanderen

Brugge

Brugge

brugge@kindengezin.be

Brugge rand

De Haan, Blankenberge, Zuienkerke, Jabbeke, Zedelgem, Oostkamp, Beernem, Damme, Knokke-Heist

brugge.rand@kindengezin.be

Ieper

Poperinge, Vleteren, Lo-Reninge, Houthulst, Langemark-Poelkapelle, Ieper, Heuvelland, Zonnebeke

ieper@kindengezin.be

Kortrijk

Kortrijk, Kuurne, Harelbeke

kortrijk@kindengezin.be

Menen

Wervik, Menen, Wevelgem

menen@kindengezin.be

Oostende

Oostende, Bredene

oostende@kindengezin.be

Roeselare

Staden, Hooglede, Lichtervelde, Ardooie, Roeselare, Moorslede, Ledegem

roeselare@kindengezin.be

Tielt

Wingene, Ruiselede, Pittem, Tielt, Izegem, Ingelmunster, Meulebeke, Oostrozebeke, Dentergem, Lendelede

tielt@kindengezin.be

Waregem

Wielsbeke, Waregem, Deerlijk, Anzegem, Zwevegem, Avelgem, Spiere-Helkijn

waregem@kindengezin.be

Westkust en Polder

De Panne, Koksijde, Nieuwpoort, Middelkerke, Gistel, Oudenburg, Veurne, Diksmuide, Koekelare, Ichtegem, Alveringem, Kortemark, Torhout

westkust.en.polder@kindengezin.be