- Ik wil graag mijn grenzen verleggen en bewegen, maar ik kan nog geen risico's inschatten. Ik voel me veilig, omdat jij de risico's voor mij kan inschatten.
- Net ontdekt: ik kan bewegen door te rollen en oefenen om te kruipen. Zorg jij ervoor dat ik de ruimte krijg om te oefenen? Let op, het kan snel gaan. In een volgende stap wil ik me rechttrekken en som lukt me dat al.
- Ik wil ontdekken en wil zaken vastnemen om te voelen. Alledaags materiaal wordt speelgoed. Blokjes, ringen en potjes zijn heerlijk om te ontdekken als ik beweeg of zit.
|
Op het menu: brokjes eten
|
|
Vanaf nu kan je je kind leren kauwen. Dat lukt in kleine stapjes. Plet het eten minder hard, zodat er nog kleine brokjes in de groente- of fruitpap zitten. Geef ook eens een stukje gaar gestoomde groente, zoals bloemkoolroosjes, in de hand. Zo kan je kind zelf voedsel ontdekken.
Tip: Leer je kind brokjes eten voor het 1 jaar is. Op latere leeftijd leert het veel moeilijker kauwen.
Je kindje mag ook starten met brood. Dit kan je door stukjes te weken in melkvoeding, hem op een broodkorstje te laten knabbelen of een papje te maken met voorgekookte fijne kindermelen of -granen. Bekijk onze recepten.
|
| |
Verslikken
Kokhalzen is een natuurlijke reflex om voeding terug naar voren in de mond te brengen. Er is een verschil met verslikken. Lees de EHBO-tips om zekerder te zijn, als je kindje zich zou verslikken.
|
Steun in je omgeving
|
|
Een kind in huis kan behoorlijk wat stress geven. Soms voel je je doodmoe of twijfel je aan jezelf of je kind. Voor een ouder die er alleen voor staat, geldt dit vaak nog meer. Erover praten en even je hart luchten, kan helpen. Aarzel niet om hulp te zoeken of spreek erover met je verpleegkundige. Op onze pagina over opvoedstress ontdek je wat jij kan doen en hoe mensen uit je omgeving je kunnen ondersteunen.
|
|
|
|
| |
Ongemakken na de geboorte
Het is nog mogelijk dat je voor het eerst ongemakken ervaart of ongemakken aanhouden die het gevolg zijn van de zwangerschap, de bevalling en/of de nieuwe gezinssituatie. De verpleegkundige en de arts luisteren naar jou. Lees meer over postnatale ongemakken.
|
Ken je Kind en Gezin?
|
|
Rond de leeftijd van 9 maanden is er een consult voorzien met je kind. Heb je bepaalde vragen of bezorgdheden? Wacht dan niet tot het consult en neem gerust al eerder contact met ons op. Je kan zelf kiezen of je de Kind en Gezin-Lijn of een teamlid contacteert. Dat kan via Whatsapp, sms, mail, ...
Lees meer over het consult van 9 maanden.
|
|
Je mag de volgende nieuwsbrief verwachten als je kind 9 maanden is.
|
|