Lokale teams Kind en Gezin

In totaal zijn er 57 lokale teams van Kind en Gezin, gevestigd in Vlaanderen en Brussel. Ze brengen een aanbod op maat en werken nauw samen met lokale partners. 

Ga snel naar

    Wist je dat?

    Kind en Gezin, Jongerenwelzijn en een deel van het VAPH vormen samen een nieuw agentschap: Opgroeien. Het agentschap bundelt de krachten om zo veel mogelijk kansen te creëren voor alle kinderen en jongeren en hun gezinnen die in Vlaanderen en Brussel opgroeien. Kind en Gezin is het aanspreekpunt voor alle (aanstaande) ouders met jonge kinderen.

    Lokale teams

    • Bestaan uit meerdere gemeenten, met uitzondering van de grootsteden
    • Brengen een aanbod op maat, aangepast aan de lokale situatie in een gemeente of stad en de noden van elk gezin
    • Werkten nauw samen met lokale partners (lokale overheid, Huis van het Kind, Kinderopvang). Samen met alle partners wil elk team alle (aanstaande) ouders en gezinnen ondersteunen en kansen geven.

    Multidisciplinair

    Aanstaande ouders en gezinnen met kinderen tussen 0 en 3 jaar kunnen terecht bij een:

    • Verpleegkundige: biedt voornamelijk preventieve medische ondersteuning
    • Gezinsondersteuner: legt verbinding met kwetsbare gezinnen met kinderen vanuit de eigen ervaringsdeskundigheid, brengt gezinnen in contact met collega’s en partners
    • Sociaal werker: versterkt de maatschappelijke participatie van kinderen en ouders in kwetsbare gezinnen
    • Psychopedagoog: ondersteunt gezinnen met thema’s zoals ouderschap en opvoedingsondersteuning, van basisondersteuning tot hulp bij verontrusting

    Partnerorganisaties en voorzieningen kunnen rekenen op de steun van een intersectorale medewerker

    • Werkt samen met lokale partners (vb. Huizen van het Kind, OCMW) die werkzaam zijn op het vlak van jeugdhulp, welzijn, gezondheid, onderwijs, cultuur … aan een geïntegreerd, lokaal gezinsbeleid om gezinnen maximaal te ondersteunen in hun ontwikkeling
    • Maakt samen met de lokale partners afspraken over samenwerking, wisselt expertise uit en stemt het lokaal dienstverleningsaanbod af
    • Ondersteunt en adviseert lokale besturen
    • Vertegenwoordigt Kind en Gezin in intersectoraal overleg
    • Voorbeeld van verantwoordelijkheden: zorgt ervoor dat Kind en Gezin nauw en kwalitatief samenwerkt met de partners van Huizen van het Kind, de Buurtgerichte netwerken, kinderopvang, integrale jeugdhulp …

    Elk lokaal team krijgt ook de ondersteuning van een administratief medewerker om een vlotte werking van het team te garanderen. 

    Wist je dat?

    De consultatiebureau-arts is ook deel van het consultatiebureauteam en werkt als zelfstandige arts nauw samen met het lokale team van Kind en Gezin. Zo geven de artsen mee vorm aan het lokale, multidisciplinaire aanbod.

    Contactgegevens per lokaal team

    Op zoek naar je lokaal team? Wil je contact opnemen? Je vind alle lokale teams per provincie in onderstaande lijst:

    Antwerpen

    Lokaal team

    Gemeenten

    Wil je contact opnemen?

    Antwerpen Centrum

    Centrum (postcodes 2000 en 2018)

    antwerpen.centrum@kindengezin.be

    Antwerpen Deurne

    Deurne (postcode 2100)

    antwerpen.deurne@kindengezin.be

    Antwerpen Noord

    Antwerpen (postcode 2060)

    antwerpen.noord@kindengezin.be

    Antwerpen Noordrand

    Schelde (postcodes 2030 en 2040), Merksem, Ekeren

    antwerpen.noordrand@kindengezin.be

    Berchem Borgerhout

    Borgerhout, Berchem

    berchem.borgerhout@kindengezin.be

    Hoboken Wilrijk

    Hoboken, Wilrijk

    hoboken.wilrijk@kindengezin.be

    Kiel Linkeroever

    Kiel-Linkeroever (postcodes 2020 en 2050)

    kiel.linkeroever@kindengezin.be

    Mechelen

    Mechelen, Sint-Katelijne-Waver

    mechelen@kindengezin.be

    Middenkempen

    Lille, Kasterlee, Vorselaar, Grobbendonk, Herenthout, Herentals, Olen

    middenkempen@kindengezin.be

    Mol

    Arendonk, Retie, Dessel, Mol, Balen

    mol@kindengezin.be

    Neteland

    Ranst, Duffel, Lier, Nijlen, Berlaar, Heist-op-den-Berg, Putte, Bonheiden

    neteland@kindengezin.be

    Noorderkempen

    Essen, Wuustwezel, Kalmthout, Stabroek, Kapellen, Brasschaat

    noorderkempen@kindengezin.be

    Rivierenland

    Bornem, Hemiksem, Schelle, Niel, Aartselaar, Boom, Rumst, Puurs-Sint-Amands, Willebroek

    rivierenland@kindengezin.be

    Turnhout

    Hoogstraten, Baarle-hertog, Ravels, Rijkevorsel, Merksplas, Beerse, Vosselaar, Turnhout, Oud-Turnhout

    turnhout@kindengezin.be

    Voorkempen

    Brecht, Malle, Schoten, Wijnegem, Schilde, Zoersel, Zandhoven

    voorkempen@kindengezin.be

    Zuid Oost Rand Antwerpen

    Wommelgem, Mortsel, Borsbeek, Boechout, Edegem, Hove, Kontich, Lint

    zuid.oost.rand.antwerpen@kindengezin.be

    Zuiderkempen

    Geel, Westerlo, Hulshout, Laakdal, Meerhout, Herselt

    zuiderkempen@kindengezin.be

    Brussel

    Lokaal team Gemeenten Wil je contact opnemen?

    Brussel-Noord

    Brussel (1020,1120), Anderlecht, Sint-Jans-Molenbeek, Koekelberg, Sint-Agatha-Berchem, Ganshoren Jette

    brussel-noord@kindengezin.be

    Brussel-Zuid

    Brussel (1000, 1130), Schaarbeek, Etterbeek, Elsene, Sint-Gillis, Evere, Sint-Pieters-Woluwe, Oudergem, Watermaal-Bosvoorde, Ukkel, Vorst, Sint-Lambrechts-Woluwe, Sint-Joost-ten-Node

    brussel-zuid@kindengezin.be

    Limburg

    Lokaal team Gemeenten Wil je contact opnemen?

    Maasland

    Kinrooi, Maaseik, Dilsen-Stokkem, Maasmechelen, Lanaken

    maasland@kindengezin.be

    Haspengouw

    Nieuwerkerken, Sint-Truiden, Gingelom, Wellen, Borgloon, Heers, Kortessem, Hoeselt, Tongeren, Herstappe, Bilzen, Riemst, Voeren

    haspengouw@kindengezin.be

    Hasselt

    Herk-de-Stad, Hasselt, Alken, Zonhoven, Diepenbeek

    hasselt@kindengezin.be

    Midden-Limburg

    Oudsbergen (Meeuwen-Gruitrode, Opglabbeek), As, Genk, Zutendaal

    midden-limburg@kindengezin.be

    Midwest-Limburg

    Halen, Lummen, Heusden-Zolder, Houthalen-Helchteren

    midwest-limburg@kindengezin.be

    Noord-Limburg

    Lommel, Hechtel-Eksel, Pelt (Overpelt, Neerpelt), Hamont-Achel, Peer, Bocholt, Bree

    noord-limburg@kindengezin.be

    West-Limburg

    Tessenderlo, Ham, Leopoldsburg, Beringen

    west-limburg@kindengezin.be

    Oost-Vlaanderen

    Lokaal team Gemeenten Wil je contact opnemen?

    Aalst

    Lede, Erpe-Mere, Aalst, Haaltert, Denderleeuw

    aalst@kindengezin.be

    Dender

    Berlare, Zele, Hamme, Dendermonde, Lebbeke, Buggenhout

    dender@kindengezin.be

    Gent Noord-Oost

    Wijken in Gent: Macharius, Heirnis, Kanaaldorpen en -zone, Dampoort, Moscou, Vogelhoek, Oost-Gentbrugge, Gemeenten:

    Oostakker, Sint-Amandsberg, Gentbrugge, Ledeberg

    gent.noord-oost@kindengezin.be

    Gent West

    Wijken in Gent: Binnenstad, Sluizeken, Tolhuis, Ham, Bloemekenswijk, Muide, Meulenstede, Afrikalaan, Gemeenten: Wondelgem, Mariakerke, Drongen

    gent.west@kindengezin.be

    Gent Zuid

    Wijken in Gent: Brugse Poort, Rooigem, Watersportbaan, Ekkergem, Elisabethbegijnhof, Papegaaistraat, Rabot, Nieuw-Gent, UZ, Stationsbuurt-Zuid, Stationsbuurt-Noord, Blaisantvest

    Gemeenten: Zwijnaarde, Sint-Denijs-Westrem

    gent.zuid@kindengezin.be

    Meetjesland

    Maldegem, Sint-Laureins, Assenede, Eeklo, Kaprijke, Zelzate, Evergem, Lievegem (Waarschoot, Zomergem, Lovendegem), Aalter (Knesselare, Aalter)

    meetjesland@kindengezin.be

    Ninove Zottegem

    Oosterzele, Sint-Lievens-Houtem, Zottegem, Herzele, Ninove, Brakel, Lierde, Geraardsbergen

    ninove.zottegem@kindengezin.be

    Noord-Oost Waasland

    Stekene, Sint-Gillis-Waas, Beveren, Kruibeke, Zwijndrecht

    noord-oost.waasland@kindengezin.be

    Schelde

    Wachtebeke, Lochristi, Destelbergen, Laarne, Merelbeke, Melle, Wetteren, Wichelen

    schelde@kindengezin.be

    Scheldeleie

    Deinze (Nevele, Deinze), Sint-Martens-Latem, De Pinte, Zulte, Nazareth, Gavere, Kruisem (Kruishoutem, Zingem), Zwalm, Wortegem-Petegem, Oudenaarde, Horebeke, Kluisbergen, Maarkedal, Ronse

    scheldeleie@kindengezin.be

    Zuid-West Waasland

    Moerbeke, Sint-Niklaas, Temse, Lokeren, Waasmunster

    zuid-west.waasland@kindengezin.be

    Vlaams-Brabant

    Lokaal team Gemeenten Wil je contact opnemen?

    Demer-Dijle

    Boortmeerbeek, Keerbergen, Haacht, Tremelo, Begijnendijk, Rotselaar, Aarschot, Scherpenheuvel-Zichem, Diest, Holsbeek, Tielt-Winge, Bekkevoort

    demer-dijle@kindengezin.be

    Hoppestreek

    Opwijk, Merchtem, Asse, Affligem, Liedekerke

    hoppestreek@kindengezin.be

    Leuven

    Leuven

    leuven@kindengezin.be

    Meise

    Londerzeel, Kapellen-op-den-Bos, Grimbergen, Meise, Wemmel

    meise@kindengezin.be

    Pajottenland

    Roosdaal, Ternat, Dilbeek, Gooik, Lennik, Bever, Galmaarden, Herne, Pepingen

    pajottenland@kindengezin.be

    Tienen

    Boutersem, Tienen, Hoegaarden, Glabbeek, Kortenaken, Geetbets, Linter, Zoutleeuw, Landen

    tienen@kindengezin.be

    Vilvoorde

    Zemst, Vilvoorde, Machelen, Steenokkerzeel, Kampenhout

    vilvoorde@kindengezin.be

    Zennevallei

    Halle, Sint-Pieters-Leeuw, Drogenbos, Beersel, Linkebeke, Sint-Genesius-Rode

    zennevallei@kindengezin.be

    Zoniën

    Zaventem, Overijse, Hoeilaart, Tervuren, Kraainem, Wezenbeek-Oppem

    zonien@kindengezin.be

    Zuid-Leuven

    Kortenberg, Herent, Bertem, Huldenberg, Oud-Heverlee, Bierbeek, Lubbeek

     zuid-leuven@kindengezin.be

    West-Vlaanderen

    Lokaal team Gemeenten Wil je contact opnemen?

    Brugge

    Brugge

    brugge@kindengezin.be

    Brugge rand

    De Haan, Blankenberge, Zuienkerke, Jabbeke, Zedelgem, Oostkamp, Beernem, Damme, Knokke-Heist

    brugge.rand@kindengezin.be

    Ieper

    Poperinge, Vleteren, Lo-Reninge, Houthulst, Langemark-Poelkapelle, Ieper, Heuvelland, Zonnebeke

    ieper@kindengezin.be

    Kortrijk

    Kortrijk, Kuurne, Harelbeke

    kortrijk@kindengezin.be

    Menen

    Wervik, Menen, Wevelgem

    menen@kindengezin.be

    Oostende

    Oostende, Bredene

    oostende@kindengezin.be

    Roeselare

    Staden, Hooglede, Lichtervelde, Ardooie, Roeselare, Moorslede, Ledegem

    roeselare@kindengezin.be

    Tielt

    Wingene, Ruiselede, Pittem, Tielt, Izegem, Ingelmunster, Meulebeke, Oostrozebeke, Dentergem, Lendelede

    tielt@kindengezin.be

    Waregem

    Wielsbeke, Waregem, Deerlijk, Anzegem, Zwevegem, Avelgem, Spiere-Helkijn

    waregem@kindengezin.be

    Westkust en Polder

    De Panne, Koksijde, Nieuwpoort, Middelkerke, Gistel, Oudenburg, Veurne, Diksmuide, Koekelare, Ichtegem, Alveringem, Kortemark, Torhout

    westkust.en.polder@kindengezin.be

    Huizen van het Kind

    Een Huis van het Kind is een samenwerkingsverband tussen verschillende organisaties met een lokaal aanbod voor baby’s, kinderen, jongeren en (aanstaande) gezinnen. In (bijna) elke gemeente vind je een Huis van het Kind.

    Beroepsgeheim

    Onze artsen, verpleegkundigen, gezinsondersteuners, sociaal werkers en psychopedagogen zijn gebonden aan het beroepsgeheim. Dat wil zeggen dat zij informatie over je kind en je gezin aan niemand zomaar mogen doorgeven. Ze kunnen de gegevens wel met elkaar bespreken als dit helpt om jou een goede dienstverlening te bieden.

    Het is mogelijk dat er andere hulpverleners bij jouw gezin betrokken zijn. Ook met hen kunnen onze medewerkers informatie bespreken die nodig is om jou goed te kunnen ondersteunen. Als dat gebeurt, word je hierover altijd op de hoogte gebracht.

    De medewerkers kunnen hun beroepsgeheim enkel doorbreken wanneer er bv. ernstig gevaar dreigt of wanneer er sprake (of vermoeden) is van kindermishandeling. Ze kunnen bv. het parket op de hoogte brengen van een heel onveilige situatie voor het kind. Ook dan brengen we je hierover op de hoogte.

    Beeldopnames tijdens consultaties of huisbezoeken door ouders

    We vinden het leuk dat ouders ervaringen, foto’s, beelden ... delen, maar wil je rekening houden met een aantal afspraken?

    • Vraag altijd aan onze medewerkers of andere personen die aanwezig zijn of ze het goed vinden dat je hen fotografeert of filmt. Ook voor geluidsopnames en het opnemen van gesprekken vraag je toestemming. Geef aan of dit voor eigen gebruik is of voor sociale media.

    • Respecteer het als iemand niet gefilmd, gefotografeerd … wil worden.

    • Sta stil bij wat je doet, deelt of vertelt.